Regio Resovia to region w którym mieszkańcy wspólnie budują swoją przyszłość wiedząc, że współpraca przynosi największe korzyści.

Region tworzy 14 gmin położonych wokół Rzeszowa, które wchodzą w skład powiatu rzeszowskiego. Obszar o powierzchni 1157 km2 zamieszkiwany jest przez ponad 160 tys. Wspólnie z Rzeszowem liczba mieszkańców aglomeracji sięga ponad 350 tys.

To doskonałe miejsce do życia, pracy i wypoczynku. Miasta i gminy powiatu rzeszowskiego zapewniają wysokiej jakości usługi publiczne oraz infrastrukturę. Mieszkańcy mają możliwości rozwoju osobistego i wspólnotowego – działa tu ponad 100 stowarzyszeń, kół gospodyń wiejskich i innych organizacji społecznych.

Samorządy stawiają na ekologię i symbiozę ze środowiskiem naturalnym. Gminy dbają o czyste powietrze, wodę i gleby oferując mieszkańcom i przedsiębiorcom szereg nowoczesnych rozwiązań proekologicznych.

To także obszar wyjątkowej aktywności gospodarczej. Dzięki strefie ekonomicznej rozwija się przemysł Doliny Lotniczej, przetwórstwo rolno-spożywcze oraz wiele innych branż.

To wreszcie miejsce, gdzie warto wypoczywać i aktywnie spędzać wolny czas. Na spacer czy na rower, do biegania czy do pływania – Regio Resovia to świetna infrastruktura obiektów i urzekająca przestrzeń przyrody i kultury.

Regio Resovia to: gmina Błażowa, miasto i gmina Boguchwała, gmina Chmielnik, miasto Dynów, gmina Dynów, miasto i gmina Głogów Małopolski, gmina Hyżne, gmina Kamień, gmina Krasne, gmina Lubenia, miasto i gmina Sokołów Małopolski, gmina Świlcza, gmina Trzebownisko, miasto i gmina Tyczyn.

Zapraszamy!